Samsun’da hava durumu: Hazır olun, sert geliyor! | Samsun Canlı Haber TV

Samsun’da bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilirken, öğle saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Bölge genelinin çok bulutl...

samsun, samsun, haber, ssmsun, canlı, haber

Samsun’da hava durumu: Hazır olun, sert geliyor!

Yayınlayan: editor7
Tarih: 21/04/2017
Görüntülenme: 104
Embed

Samsun’da bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilirken, öğle saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Bölge genelinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, iç kesimlerde ise güneyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Bugün (21.04.2017) öğle saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış (21-50 mm) beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (lokal sel, heyelan, kuvvetli rüzgar, dolu, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın, bölgenin batı kıyıları ile iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kanallar:
Etiketler:
Powered by WebTV Solutions