Samsun'daki O İş Yerleri Dikkat! Ceza Ödemeyin! | Samsun Canlı Haber TV

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürlüğü'nden Samsunlu işletmelere uyarı. 30 Nisan son gün başvuru yapmayana ceza kapıda...samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, 6948 Sayılı ...

samsun, samsun, haber, samsun, canlı, haber

Samsun'daki O İş Yerleri Dikkat! Ceza Ödemeyin!

Yayınlayan: editor7
Tarih: 21/04/2017
Görüntülenme: 125
Embed

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürlüğü'nden Samsunlu işletmelere uyarı. 30 Nisan son gün başvuru yapmayana ceza kapıda...

samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, "6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanunu'nun 5. Maddesi gereğince Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmelerin her yıl 1 Ocak-30 Nisan tarihleri arasında bir önceki yıla ait (Yıllık ciro bilgisi, kapasite kullanım oranı bilgisi, çalışan sayısı, tüketilen enerji, üretim şekli, üretim bilgisi ve atık madde bilgilerini) yıllık işletme cetvellerini eksiksiz doldurarak sistem aracılığıyla internet ortamından on-line olarak girilmesi gerekiyor." dedi.

YAPMAYANA 914 TL CEZA
Samsunlu Sanayicilerin 914 TL'lik idari para cezasına muhatap olmamaları için 30 Nisan 2017 gün sonuna kadar beklenilmeden bir an önce yıllık işletme cetvellerinin girişleri yapılması gerektiğini ifade eden İl Müdürü Altunsoy, "İnternet ortamındaki on-line girişlerin son gün olan 30 Nisan'da sistemde yoğunluk olacağı ve olası sistem arızalarının olabileceği dikkate alınarak işlemlerin en son güne bırakılmamasını tavsiye diyoruz." diye konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfasında bulunan E-Hizmetler bölümünde yer alan 'Sanayi Sicil Bilgi Sistemi' ile başvuruları yapabilecek.

Kanallar:
Etiketler:
Powered by WebTV Solutions